KONTAKTAI

 

Krikščioniška kelionių agentūra
VšĮ "Evangelinės piligrimystės organizacija"

​Įmonės kodas: ​304628048
IBAN: LT07 7044 0600 0817 7945;

SEB bankas
Direktorė Lina Kralikienė

Tel.: (+370) 636 85502,
Faks: (+370) 520 75 753
El. paštas: info@epo.lt

  • White Facebook Icon

PARTNERIAI

 

Organizuodami keliones į užsienį bendradarbiaujame su UAB "Mundus mirabilis" (Kelionių organizatoriaus pažymėjimas Nr. 14640) bei Izraelyje esančia krikščioniška kelionių agentūra.​

Mundus_MirabIlis_logo_light.png

Svetainės dizainas ir turinys: matomasvetaine.lt

Kelionė į Gruzijos šventoves

Legendomis apipinta Gruzija sužavės net ir patyrusį keliautoją. Nuostabių kalnų kraštovaizdžiu ir itin turtingu sakraliniu-architektūriniu palikimu išsiskirianti šalis kasmet pritraukia daugybę gamtos mylėtojų ir piligrimų. Į gilią praeitį pažvelgsime lankydami senąsias šalies šventoves, keliaudami gėrėsimės nepaprasto grožio šalies kalnais, slėniais ir kaimeliais. Svečias čia Dievo Dovana. Ypatingą simpatiją lietuviams jaučiantys vietiniai, mielai bendrauja, vaišina ir čia pat pažada draugystę visam likusiam gyvenimui… Puikių įspūdžių, kurių ilgai nepamiršite šioje kelionėje tikrai netrūks. Pakeliavę po kalnuose esančius, nuostabius šalies senuosius vienuolynus, pabuvoję šalia tolimus amžius menančių šventųjų atvaizdų savo širdis pripildysime jų šventumu ir stiprybe….

 

Kelionės programa

 

1 diena. Kutaisis Gelati ir Mocameta vienuolynai.

Įsikūrę viešbutyje kelionę pradedame vykdami į Martvili kanjoną, kurį suformavo Abaši upės vandenys. Kanjono ilgis 2,4 km, o aukštis vietomis siekia 40m. Jis labai mėgiamas keliautojų norinčių patirti ramios upės ir dinamiškų krioklių kontrastą. 2016 m. jo infrastrūktūra buvo labai pagerinta. Pastatyti nauji tiltai, įrengti takai. Plauksime valtimi krištolo skaidrumo vandenimis jo įspūdingais tarpekliais. Gera nuotaika ir nuostabūs vaizdai kiekviename posūkyje garantuoti !

Kelionę tęsime lankydami XII a. (1106 m.) Gelati vienuolyno kompleksą, statytą Karaliaus Dovydo statytojo. Viduramžiais šis vienuolynas buvo dvasinis ir mokslinis centras, populiari vieta piligrimystei. Čia buvo laidojami Gruzijos karaliai.  Gelati - itin turtingas architektūrinis kompleksas apimanti senąjį vienuolyną, varpinę, bažnyčią ir akademiją UNESCO saugojamas kaip vertingas kultūrinis ir istorinis pallikimas, nes buvo ne vien dvasinis, bet ir didžiausias kultūros, istorijos ir mokslinis centras. Vienuolyne buvo didžiulė, turtinga biblioteka, o akademijos mokytojai ir mokslininkai paties Dovydo atrinkti ir labiausiai išsilavinę to laikmečio žmonės. Pagrindinė komplekso figūra yra bažnyčia išsaugojusi unikalias mozaikas ir freskas datuojamas XII – XVIII a. Ypač vertingas yra Dievo motinos paveikslas, o šiaurinėje šventyklos sienoje yra ir paties Dovydo statytojo freska. Gelati kompleksui priklauso  šv. Jurgio bažnyčia (XIII a.), kuri yra tarsi mažesnė pagrindinės Gelati šventyklos kopija turinti vertingų XVI a. freskų ir Šv. Nikolajaus stebukladario bažnyčia.

kelionės pabaigoje užsuksime į netoliese esantį Mocameta vienuolyną. Tai mažas ir labai gražus vienuolynas su apvaliais bokšteliais, karūnuotais  trikampiais kupolais. Vienuolynas stovi šalia sraunios Rioni upės ir yra tiesios paskendęs pakrantės augmenijoje. Pasak legendos, vienuolynas buvo pastatytas toje vietoje, kur musulmonų agresorių buvo nužudyti Gruzijos princai Dovydas ir Konstantinas Mkheidze atsisakę priimti islamą. Nedidelėje vienuolyno salėje, po arka yra saugomi šių bažnyčios kanonizuotų princų palaikai. Mocameta pritraukia minias žmonių tikinčių, kad tris kartus palietus šventųjų palaikus bus išpildyti jų norai. Karalius Bagratas III rekonstravo bažnyčią X a. Dar kartą pastatas buvo rekonstruotas XIX a. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena. Tbilisi. Samtavro, Svetitskhoveli Šio-Mgvime vienuolynai.

Pusryčiai. Vykstame į Tbilisį, pakeliui lankomės Mcchetoje.  Ekskursiją pradedame Samtavro vienuolyne (XI a.), Kuriame palaidoti valdovas Mirianas ir jo žmona Nana, pirmieji priėmę krikščionybę iš šventosios Nino 337 m. Vienuolynas pastatytas  vietoje karaliaus Miriano statytos mažos medinės bažnyčios. Po žemės drebėjimo įvykusio XIII – XIV a., jo kupolas ir kai kurios sienos buvo rekonstruotos. XV – XVI a. buvo pastatyta  varpinė, o XVII a. vienuolynas buvo paskutinį kartą renovuotas. Čia esančios freskos datuojamos XIV – XVII a.

Netoli Samtavro vienuolyno yra dar vienas krikščioniškos Gruzijos monumentas - viena didžiausių ortodoksų gruzinų šventyklų - Svetitskhoveli katedra. Ji buvo pastatyta XI a. (1010-1029) vietoje 4-ajame amžiuje pastatytos pirmosios krikščionių gruzinų Dvylikos apaštalų bažnyčios.  Svetitskhoveli yra didžiulė katedra su  kryžiaus formos kupolu. Šoniniai altoriai, papuošti arkos reljefais ir simetriškai, iš abiejų pusių, nutolę nuo aukšto, kryžiaus formos pagrindinio fasado. Už fasado tęsiasi įdomiai sukomponuotas pagrindinis katedros pastatas su viršuje esančiu kupolu.

10 km į vakarus nuo Mcchetos Dzegvi kaime aplankysime vis dar veikiantį Šio-Mgvimo vienuolyną (Simeon Mgvimsky, VI a.). Vienuolynas tiesiog susiliejęs su uolomis ir vos išskyrus jo kontūrus iš aplinkos ateina suvokimas koks jis yra senas. Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena. Tbilisi. Pažintinė ekskursija Tbilisyje.

Pusryčiai. Ekskursiją pradedame nuo pagrindinės katedros esančios netoli Gruzijos prezidento rezidencijos. Švenčiausios Trejybės (Sameba) katedra yra aukščiausia krikščionių stačiatikių bažnyčia Gruzijoje ir trečia pagal aukštį pasaulyje  (103 m. iki kupolo). Gražus kiemas su unikaliomis gėlėmis ir fontanais - maloniai nuteikia prieš įžengiant į katedrą.

 

Vykstame prie Metekhi plokščiakalnio šalia Mtkvari upės. Laiptais užkopę į Narikalos tvirtovę pasimėgausime nuostabiu panoraminiu vaizdu į miestą. Istorikai teigia, kad būtent ši Tbilisio tvirtovė, stovėjusi ant Šilko kelio, buvo labiausiai įtvirtinta ir neįveikiama. Jos teritorijoje yra XII a. šv. Nikolajaus šventykla, kuri buvo rekonstruota 1996 m. Vidinė jos erdvė dekoruota freskomis menančiomis tiek Biblinius įvykius tiek Gruzijos istoriją.

Po trumpos pertraukos lankome Sioni Dievo Motinos katedrą, kuri yra yra viena žinomiausių senamiesčio monumentų. Jo statybos tęsėsi nuo V iki VII a. Katedra statyta Jeruzalės Siono garbei. Šiandien Sioni yra katalikų, Gruzijos krikščionių, bažnyčios patriarcho - rezidencija. Čia randasi didžiausia Gruzijos relikvija, Šv. Nino atnešusios krikščionybę Gruzijai, kryžius. Pabaigai lankome Ančiskhati bažnyčią. Jos durys dekoruotos tradiciniu Gruzijos kryžiumi, panašiu į tą, kurį sukūrė šv. Nino. Vakariniame šventyklos fasade išliko senovinis akmeninis medalionas su kryžiumi. Viršutinės bažnyčios dalis ir arkos buvo rekonstruotas XVIII – XIX a. Bažnyčia savo dabartinį vardą gavo XVII a., kai į ją buvo perkelta vienas garsiausių Gruzijos reliktų - Anchi katedros (Pietų Gruzija) ikona. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena. Ananuri tvirtovė, Kazbegi, Gergeti.

Pusryčiai. Važiuojame į Ananuri tvirtovę, buvusią Gruzijos Aragvi  Eristavų rezidenciją. Apžiūrime tvirtovę ir pasimėgaujam nuostabiais vaizdais į Žinvali rezervatą. Kompleksą sudaro įtvirtinimai bei Aragvi kunigaikščių gyvenamieji pastatai. Jis buvo naudojamas saugoti šalį nuo užpuolikų iš šiaurinės pusės.  Per Džvari perėją (2395 m virš jūros lygio) keliaujame į Kazbegį (Stepantsminda) - Hevi provincijos administracinį centrą. Atvykus į Kazbegį siūlome maždaug 2 val. žygį į Gergeti kalną, kur pasakiškos Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje stovi Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia (XIV a.). Net 2170 metrų aukštyje virš jūros lygio esanti šventovė – aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Nakvynė viešbutyje.

 

5 diena. Kakheti. David garedži, Bodbe vienuolynai, Signacis (Signaghi).

Pusryčiai. Važiuojame į Kakheti - regioną, garsų vynų gamybos tradicijomis. Lankome David Garedži vienuolyną, kuris yra vienas iš unikaliausių ir įdomiausių Gruzijos lankytinų vietų.  David Garedži vienuolyną sudarantys urvai dėl savo unikalumo yra žinomi visame pasaulyje. Šimtai urvų - vienuolyno dalys. 14-koje vienuolyno ansamblių, kurių kiekvienas buvo pastatytas kitu laikmečiu, yra bažnyčių, vienuolių celių, sandėlių, kambarių ...

Šventosios Nino ir Šv. Jurgio vienuolynas, kartais vadinamas Bodbe yra viena iš svarbiausių religinių vietų Gruzijoje. Čia esančioje  Šv. Jurgio katedroje ilsisi apaštalų lygio šventosios Nino palaikai. Pastatyta ir nauja katedra, kuriai būdingi tie patys statybos metodai, kurie buvo naudojami garsiausių Gruzijos katedrų kūrimui prieš šimtmečius.

Gruzijos miestas Sighnaghi yra rytinėje Kaketės dalyje ir yra žinomas kaip Meilės Miestas. Senovėje Sighnaghi taip pat buvo žinomas kaip viena  iš Gruzijos stotelių prie Šilko kelio. Sighnaghi yra tik kiek daugiau nei valandos atstumu nuo Tbilisio, todėl  gera vieta poilsiui nuo miesto triukšmo.  Neseniai miestas buvo restauruotas, pagerinta  infrastruktūra taip paruošiant jį turizmui.  Aukščiausios klasės viešbučiai ir maistas, puikūs vynai ir nuostabus vaizdas į Alazani slėnį -pagrindinės Sighnaghi miestelio populiarumo priežastys. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena. Nekresi, Alaverdi ir Akhali Shuamta.

Pusryčiai. Šiandien vykstame į Nekresi vienuolyną - vieną iš didžiausių vienuolynų kompleksų Gruzijos Kakheti regione, įkurtą vieno garsiausių sirų - Abibos Nekreseli.  VI – VII a. buvo pastatyta pagrindinė Dievo Motinos šventykla, kurioje išsaugoti  XVI a. sienų tapybos ir freskų fragmentai.  Komplekse taip pat yra  IX a. bažnyčia ir XVI a. vyskupų rūmai. Seniausias pastatas - maža bažnyčia, pastatyta IV a. pradžioje po to, kai krikščionybė buvo paskelbta oficialia šalies religija.

Alaverdi – dar vienas garsus veikiantis Kachetijos vienuolynų kompleksas, žavintis įspūdinga 55 metrų aukščio Katedra, pastatyta XI a. Iki 2004 metų tai buvo aukščiausias pastatas visoje Gruzijoje! Katedra buvo pastatyta vietoje mažesnės Šv. Jurgio bažnyčios ir taip pat pašvęsta šiam šventajam. Vienuoliai čia patys gamina vyną ir įvairiausius vaistus iš laukuose renkamų žolių.

Akhali Shuamta vienuolynas taip pat pastatytas XVI a. tik kiek vėliau ir vis dar veikiantis. Didžioji šventykla, varpinė, vienuolyno kompleksas. Pasak legendos, vienuolynas buvo pastatytas kachetų karalienės Tinos. Ji būdama maža mergaitė susapnavo sapną, kuriame jai buvo liepta pastatyti stačiatikių šventyklą. Sapne ji matė būsimo vienuolyno vietą. Vieta jai pasirodė nepažįstama. Tik vėliau, kai po sutuoktuvių su princu Levanu, Tina keliavo po Gruziją ji atpažino šią vietą ir įgyvendino savo misiją. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena. Kutaisis Džvari vienuolynas Mccheta, urvų miestas Upliscichė ir Bagrato šventykla.

Pusryčiai. Šiandieną grįšime į Kutaisį. Pakeliui lankome Džvari vienuolyną (VI a.). Sakoma, kad Džvari yra vieta, kur Šv. Nino pastatė kryžių krikščionybės priėmimui Gruzijoje IV a. atminti. Manoma, kad toje vietoje ankščiau buvo  pagoniška Dievo garbinimo vieta. Vis dar tikima, kad pritvirtinus juostelę vėjuotame šlaite netoli Džvari augančiame "Norų medyje" ir sugalvojus norą jis bus išpildytas.

 

Keliaujame į Upliscichę (Dievo tvirtovę), senovinį kaimą, esantį netoli Gori. Upliscichė - miestas uolose užima maždaug 8 ha plotą. Jį galima suskirstyti į 3 dalis. Vidutinė yra didžiausia ir sujungta su kitomis siaurais praėjimais ir tuneliais. Kai kurie statiniai mena net ankstyvąjį  geležies amžių.

Atvykę į Kutaisi lankome didžiausią Gruzijos kultūros ir architektūros paminklą - Bagrato šventyklą. Ant kalvos pastatyta ši didinga katedra, matoma iš bet kurios miesto dalies, buvo pastatyta X – XI a. Gruziją valdant Bagratui III (975-1014 m.).

Šventykla, pašvęsta Mergelei Marijai  iš tikrųjų buvo tarsi rūmų - šventyklos kompleksas, tų laikų kultūrinis ir religinis centras, kuriame vyko visi svarbūs renginiai, buvo sutelktas visas intelektualus valstybės gyvenimas. Katedra buvo ne tik dvasinis, bet ir visos Gruzijos simbolis. XI a. čia buvo karūnuotas Dovydas statytojas – karalius  suvienijęs Gruziją. Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena. Kelionė namo.

Pusryčiai. Vykstame į oro uostą, skrendame į Vilnių.

Kaina: nuo 520 €

Apie kelionę

1/6

Kitos kelionės

Spauskite norėdami apžiūrėti kitas keliones.